CELLULITE CONTROL - KOMPLEKSOWE PODEJŚCIE DO WALKI Z CELLULITEM

CELLULITE CONTROL - KOMPLEKSOWE PODEJŚCIE DO WALKI Z CELLULITEM

CELLULIT - ZROZUMIENIE PROBLEMU 

Cellulit, często określany jako "skórka pomarańczowa", to nagromadzenie tkanki tłuszczowej, wody i toksyn w specyficznych obszarach ciała, takich jak uda, biodra, pośladki i brzuch. Problem ten dotyka od 80% do 90% kobiet, co jest wynikiem działania estrogenu, hormonu, który wpływa na odnowienie kolagenu. Gdy kolagen jest słaby lub rozluźniony, komórki tłuszczowe, zwane adipocytami, mają więcej przestrzeni do ekspansji, co prowadzi do powstawania cellulitu.

CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA ROZWÓJ CELLULITU

Nadwaga i styl życia

- Nadwaga jest jednym z głównych czynników sprzyjających rozwojowi cellulitu, jednak inne czynniki również odgrywają istotną rolę. Należą do nich:

- Nadmierne spożycie alkoholu i tytoniu

- Brak aktywności fizycznej

Czynniki genetyczne

- Zmiany hormonalne (dojrzewanie, antykoncepcja, ciąża, menopauza)

- Zaburzenia mikrokrążenia

- Fizjologiczne procesy w organizmie

Cellulit jest związany ze słabym przepływem krwi i limfy, co spowalnia metabolizm, zwiększa zatrzymywanie płynów i pogarsza wygląd skóry. Proces, w którym organizm eliminuje nadmiar tłuszczu, nazywany lipolizą, jest kluczowy w walce z cellulitem. Poprawa krążenia, na przykład poprzez drenaż limfatyczny, może wspomóc usuwanie toksyn i nadmiaru wody z organizmu.

SKUTECZNE SKŁADNIKI AKTYWNE W WALCE Z CELLULITEM 

Lipout™

Lipout™ to innowacyjny składnik aktywny pozyskiwany z mikroalg Tisochrysis lutea. Stymuluje przekształcenie białych adipocytów (komórek magazynujących tłuszcz) w adipocyty brązowe, które spalają tłuszcz, poprzez aktywację procesu termogenezy. Efekty działania Lipout™:

- Spalanie zmagazynowanego tłuszczu

- Modelowanie sylwetki

- Zmniejszenie obwodów ciała

- Likwidacja cellulitu

- Poprawa elastyczności i jędrności skóry

W badaniach klinicznych przeprowadzonych przez dwa miesiące, Lipout™ przyczynił się do znacznego zmniejszenia obwodów ud, bioder i brzucha.

Badanie przeprowadzono przez 2 miesiące, ze stężeniem 2% składnika aktywnego, u ponad 60 ochotników, którzy NIE MOGLI zmienić swojej zwykłej diety lub tempa życia:

1. Redukcja i efekt antycellulitowy

LIPOUT™ zmniejsza objętość tłuszczu i zmienia wygląd cellulitu.

LIPOUT™ zmniejsza obwód wszystkich ocenianych obszarów:

·        Uda: średnia redukcja o 1,4 cm.

·         Biodra: średnia redukcja o 1,3 cm.

·         Brzuch: średni spadek o 2,2 cm u kobiet i 1,7 cm u mężczyzn.

2. Aktywacja efektu "spalania tłuszczu"

• LIPOUT™ podnosi temperaturę skóry, co wskazuje na wysoką aktywność termogenną i spalanie

tłuszczu (barwa czerwono-pomarańczowa).

Kofeina

Kofeina jest dobrze znanym składnikiem antycellulitowym. Działa poprzez zapobieganie tworzeniu się nowych złogów tłuszczu oraz stymulowanie rozpadu istniejącego tłuszczu. W połączeniu z Algisium C®, kofeina pomaga ujędrnić ciało i wygładzić kontury.

Algisium C®

Algisium C®, półnaturalny silanol, to organiczna pochodna krzemu, która nawilża skórę, zwiększa aktywność lipolityczną i stymuluje produkcję kolagenu. Poprawia to elastyczność i jędrność skóry, co jest kluczowe w walce z cellulitem.

Witamina E

Witamina E jest silnym antyoksydantem, który chroni włókna kolagenu i elastyny przed uszkodzeniami. Nawilża skórę i poprawia jej elastyczność, co przyczynia się do zmniejszenia widoczności cellulitu.

SKUTECZNA WALKA Z CELLULITEM 

Walka z cellulitem wymaga kompleksowego podejścia, obejmującego zarówno zmiany w stylu życia, jak i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Produkty antycellulitowe, takie jak kremy zawierające Lipout™, kofeinę, Algisium C® i witaminę E, mogą znacząco poprawić wygląd skóry, redukując obwody i minimalizując cellulit. Regularne stosowanie takich produktów, w połączeniu z aktywnością fizyczną i zdrową dietą, może przynieść zadowalające efekty i poprawić wygląd ciała. 

Dzięki zaawansowanym składnikom aktywnym, nowoczesne kosmetyki antycellulitowe oferują realną pomoc w walce z "skórką pomarańczową", pomagając odzyskać pewność siebie i piękny wygląd skóry.

Komentarze

Dodaj komentarz